Gdy prądu brakuje – PQI Power Bank

Wakacje. Czas wyjazdów, podróży, zwiedzania i czas braku gniazdek elektrycznych (tak to jeszcze możliwe).
Posiadając obecnie smartphona, który ma wszystko to co potrzebujemy podczas wyjazdu (czytaj – mapy, internet itp) brakuje mu jednego – wytrzymałej baterii i tu przychodzi z pomocą przenośny, mały akumulator.
Gdy w te wakacje (juhu w końcu po trzech latach) planowałem wyjazd, brałem pod uwagę iż mojemu telefonowi podłączonemu non-stop do internetu, trzymanego w dłoni z włączoną nawigacją może dość szybko zabraknąć prądu. Trzeba było się zabezpieczyć.
Poszukując dobrego rozwiązania myślałem o przenośnych akumulatorach z wyjściem usb-micro.pqipowerbank1
Głównym celem było aby był jak najbardziej pojemny, ale też aby nie przesadzał z ceną.
Padło na PQI Power Bank 7800mAh.
Jak sama nazwa wskazuje posiada on akumulator 7800mAh, co teoretycznie (na papierze) powinno prawie 4 i pół raza naładować od zera mój telefon.
Samo urządzenie jest wielkości połowy puszki 330ml, i kształtu trójkąta.
Na froncie znajduje się przycisk po którego naciśnięciu świecą się umieszczone obok cztery diody informujące o poziomie naładowania akumulatora.pqipowerbank2
na jednym z boków znajdują się dwa porty – USB służące jako port wyjścia do ładowania urządzeń oraz USB micro, który służy do ładowania samego akumulatora.
W zestawie z PQI otrzymujemy króciutki kabel USB-USB Micro.

pqipowerbank3

Samo ładowanie jest procesem dość długotrwałym i najlepiej pozostawić PQI pod laptopem bądź ładowarką przez noc. Średni czas ładowania to około 7-8 godzin.

Obecnie z akumulatorem wychodzę za każdym razem z domu, bo nigdy nie wiadomo kiedy tak naprawdę potrzebny będzie prąd i z czystym sumieniem polecam Wam go.

3 thoughts on “Gdy prądu brakuje – PQI Power Bank”

  1. 4,5 raza to niestety jest tylko na papierze. Też mam ten powerbank i ładuje mi telefon 2,5 raza. Wynik i tak całkiem niezły, ale warto zwrócić uwagę, że nie można tego sobie tak prosto przeliczać. Bo zawsze po drodze są jakieś straty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*