Stanowisko Sony dotyczące HBBTV

Dosłownie z przed chwili na oficjalnym profilu Sony na Facebook’u.

Witaj, HbbTV – to telewizja hybrydowa – czyli telewizja cyfrowa naziemna uzupełniana przez dodatkowe informacje pochodzące z internetu.
TVP uruchomiło taką usługę 1 czerwca.

Wszystkie nowe telewizory Sony wprowadzone w FY12 i posiadające funkcje internetowe odbierają sygnał HbbTV.

Technologia HbbTV została wprowadzona w Polsce w tym miesiącu, więc nie było podstaw do włączenia jej w zeszłym roku – szczególnie, że to blokuje niektóre klawisze w pilocie.
Natomiast w modelach z 2011roku jest zaimplementowane HbbTV w profilu niemieckim, francuskim i hiszpańskim.
Działania opisane na blogu powodują, że użytkownik w rezultacie ma dostęp do HbbTV, ale już niekoniecznie do np.: polskich znaków diakrytycznych w EPG i informacji menu, nie możne np.: w ten sposób na telewizorze satelitarnym wybrać n-ki i dla telewizji naziemnej mieć dostęp do HbbTV. Tym samym użytkownik musi naprzemiennie, cały czas przełączać telewizor inicjując ustawienia niemieckie i polskie.

No i moja odpowiedź:
Co nie zmienia faktu, że wystarczy chwilę pogrzebać w oprogramowaniu, aby właściciele Bravii z 2011 roku zyskali bez kombinowania dostęp do HBBTV.

i słówko komentarza:
Jeśli chodzi o zablokowanie dostępu do n’ki, to naprawdę znikoma jest ilość użytkowników którzy wybiorą kartę CI, która jest porównywalna cenowo z dekoderami PVR tego operatora, pozbywając się tym samym możliwości nagrywania (no chyba, że są w stanie wyłożyć ok 500zł na dysk zewnętrzny).
Rzeczywiście wybranie sposobu opisanego wcześniej powoduje wyłączenie polskich znaków w Telegazecie oraz EPG, lecz nie nastręcza jakiś większych problemów.
Drogie Sony, przestańcie się tłumaczyć i dajce aktualizację do tych modeli. Więcej Was czasu kosztuje tłumaczenie się, niż pogrzebanie chwilę w oprogramowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*