„I pomyśleć, że my tu jesteśmy dla nich”

Tak jakoś nasunął mi się ten ten cytat z jednego z Polskich filmów, gdy to dziś z samego rana Telewizja Polska zaczęła zabijać ducha Polskiego kibica.
Wszystko zaczęło się od tego klipu.


MECZ O WSZYSTKO ! Polska – Czechy przez kneefer
Ten klip pojawił się w dniu wczorajszym w serwisie youtube.com, a dziś rano już jest zablokowany poprzez łamanie praw autorskich.
Od rana dziś, TVP zaczęło wnioskować po serwisach blokując możliwość obejrzenia, a powoli dołącza do nich Polskie Radio, ponieważ wmontowany głos redaktora Zimocha jest własnością Polskiego Radia. Oczywiście to zgubne działanie, bo ten film pojawił się juz bodajże w setkach innych witryn, a i w dziesiątkach kopii na samym youtube.
Dla TVP i Polskiego Radia zaczyna się walka z wiatrakami, bo machina ruszyła, a odwieczna prawda internetu jest cały czas mocno żywa – „Umieszczone w Internecie – zostaje w internecie”.
Po zablokowaniu filmu na youtube fala negatywnych komentarzy zalała oficjalny profil TVP na Facebook‚u, a i zrodziła się akcja społeczna gdzie TVP jest namawiana na emisję tego filmu przed meczem.

Moim zdaniem ciężko będzie zmusić (?) TVP do zaprzestania kasowania tego filmu (mozolna dla nich to praca będzie), a co gorsza nakłonić do jego emisji, bo przecież już mówią, że za dużo roboty z uzyskaniem praw (tvn24 jakoś się nie przejmował na początku mistrzostw emisji fragmentów meczy pomimo braku praw).
W przypadku Telewizji Polskiej jak już się mówi A, to się dalej mówi A i zdania się nie zmienia, bo w przypadku „publicznego molocha” nasza racja jest najwłaściwsza.

A Ty kibicu co zrobisz?
Zbojkotujesz oglądanie meczu?

*jednakowoż miłym gestem i zaskoczeniem byłoby wyemitowanie tego.
** a co by było gdyby TVP wyemitowała własny spot wzorując się na tym wyżej?

One thought on “„I pomyśleć, że my tu jesteśmy dla nich””

  1. jak debile montują spot z elementów, do których nie mają praw, to nie ma się co dziwić.
    dlatego rozumiem tvp.
    aczkolwiek jest bardzo za tym, żeby taka flaga pojawiła się na stadionie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*