Bez Zimocha w transmisjach TVP

TVP po problemach technicznych zrezygnowała z dodatkowego komentarza pochodzącego z Polskiego Radia co czytamy w komunikacie.
Wczoraj próbowałem wyszukać transmisji meczu z połączonym dźwiękiem z Polskiego Radia o której dostępności pisałem tutaj i tutaj.
Już wiem dlaczego jej nie było.

Ponieważ pojawiły się różne problemy podczas realizacji pomysłu przygotowywania audiodeskrypcji do meczów podczas EURO`2012, a zwłaszcza z możliwością odbioru przez osoby zainteresowane, zdecydowaliśmy o rezygnacji z tego projektu.

Zyskaliśmy kilka doświadczeń, które weźmiemy pod uwagę przy kolejnym podejściu do sposobu nadawania audiodeskrypcji także do tego typu programów.

Prawdopodobnie chodzi o synchronizację, ponieważ komentarz redaktora Zimocha pojawiał się o parę sekund wcześniej niż akcja na boisku.

 (edit)
A jednak nie i w sumie się nie dziwię bo sam bym przełączył.

Według naszych informacji, głosy sprzeciwu dotarły do prezesa TVP, Juliusza Brauna z redakcji sportowej. – Następnego dnia po meczu Polska – Rosja w internecie pojawiły się apele „wyłącz Szpakowskiego”, „Zimoch kontra Szpakowski”. Nasi komentatorzy poczuli się zagrożeni, poparli ich szefowie redakcji i ścieżka dźwiękowa Polskiego Radia została wyłączona – mówi nasz rozmówca z TVP proszący o anonimowość.

Cały artykuł na wyborcza.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*