Szklany piątek

Jako iż wczoraj mało co się działo w teleodbiornikach, dziś miejmy nadzieję ciut większe podsumowanie dnia. Zapraszam.

Kanały TVP z HBBTV.
Telewizja Polska zapowiada uruchomienie usługi HBBTV przed Euro 2012. Obecnie usługa jest testowana z nadajnika umiejscowionego w PKIN w Warszawie na kanale TVN HD. HBBTV to usługa łącz pomiędzy telewizją cyfrową, a treścią dostępną w internecie. Dzięki temu podczas np. oglądania meczu, będziemy mieli dostęp do statystyk, porównań. Szkoda jednak, że mało producentów telewizorów udostępnia swoim klientom tą usługę. Miejmy nadzieję, że to się zmieni do Mistrzostw.
TVP wciąż brakuje do jakości zapowiadanej podczas transmisji poprzez BBC, ale tu nie ma się co dziwić, a należy cieszyć z każdej drobnostki.

TVP planuje przeprowadzkę.
Redakcje informacyjne TVP prawdopodobnie przeniosą się z budynków na ulicy Jasnej i Moniuszki do gmachu przy ulicy Woronicza. Przewiduje to analiza jaką TVP zleciła wewnątrz firmy.

 

Euronews w urządzeniach Sony.
Treści wideo kanału Euronews dołączą w najbliższym czasie do telewizorów Bravia z funkcją Internet Video.

 

 

Vectra z pakietem kanałów Internetowych.
Po świętach Vectra uruchamia promocję dzięki której klienci usług internetowych będą mieli dostęp do kanałów telewizyjnych. Usługa będzie miała nazwę TVOnline i sprzedaż rusza 10 kwietnia. Na razie nie wiadomo jakie kanały będą w ofercie.

 

Sieć Asta-Net z 2 kanałami HD.
Do sieci Asta-Net w ramach pakietu Canal+HD dołączają dwa kanały wysokiej rozdzielczości – Canal+ Gol HD oraz Canal+ Weekend HD. Nastąpiła wraz z tym mała przebudowa listy kanałów.

 

Do sieci Netia i Toya dołącza TVNPlayer.
Sieci Netia i Toya włączają do swojej oferty dostęp do archiwów TVN – TVNPlayer.
Obecnie trwają testy techniczne. Do końca kwietnia usługa zostanie udostępniona klientom bezpłatnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*