Dzień w szklanym pudle

Czyli, krótkie podsumowanie informacji o tym co się wydarzyło dziś na rynku telewizyjnym.

TV Mobilna bez kanałów TVN.
TV Mobilna od Cyfrowego Polsatu, która ma zostać uruchomiona w czerwcu br. przed Euro2012 według doniesień Gazety Wyborczej nie będzie zawierała w swoim pakiecie kanałów Grupy TVN. GW donosi, że rozchodziło się o cenę TVN24. TVN zaprzecza.
W sumie po co w TV Mobilnej najbardziej dochodowy kanał iTi. Polsat ma swój Polsat News, który moim zdaniem jest o wiele lepszy niż TVN24.

Trace Sports chce zawalczyć o Polskiego widza.
Prezes Trace Sports, Laurent Dumeau poinformował w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną iż trwają rozmowy z wszystkimi operatorami platform cyfrowych na dystrybuowanie tego kanału.
Warto nadmienić iż w Trace Sports sportu za dużo nie ma. Kanał głównie jest kierowany do młodego widza. Podsumowując ofertę programową to jest to kanał podobny do E!, tylko że o sporcie.

Nikt nie chce NEXT MUSIC HD.
Pomimo wielu chęci, oraz udostępnieniu za darmo do dystrybucji kanału NEXT MUSIC HD, niewielu z polskich operatorów kablówek nie jest zainteresowany włączeniem w/w kanału do swojej oferty.
Kanał NEXT Music HD emituje wideoklipy polskich i zagranicznych gwiazd muzyki. Powstał niecały rok temu podczas wielkiego „bumu” na kanały w wysokiej rozdzielczości dzięki spółce Astro S.A.
Kanał można oglądać bezpłatnie poprzez internet w wersji HD jak i SD.
Ostatnio po mimo wielu próśb od klientów kanału nie włączył do swej oferty UPC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*