Czy TVNHD czeka to samo co PolsatHD?

 

Polsat (czyli pisząc dosadnie p. Soloż-Żak) kupił InfoTVFM. Parę dni po tym PolsatHD zniknął z nadajnika cyfrowego w Warszawie. BYła to emisja testowa. Plotki chodzą, że Polsat (jako grupa) chce uruchomić płątny multipleks cyfrowy.

Swego czasu InforTvFM chciał uruchomić telewizję mobilną. Nikt z czterech dostawców komórkowych nie był zainteresowany propozycją zaproponowania tych usług swoim abonentom, tym samym UKE zmieniło wniosek, z telewizji mobilnej na nieokreśloną.
Dzięki temu Polsat ma możliwość uruchomienia przed EURO 2012 (takie są plany) telewizji cyfrowej o płatnym dostępie.

Co z tego wyniknie – nie wiadomo. Emitel jako dostawca PolsatuHD w wersji testowej politykę ma taką iż informuje co się dzieje, albo dziać będzie. InfoTvFm nie posiada strony www, ani forum… co za tym idzie skanując sami będziemy mogli dowiedzieć co się dzieje w eterze.

Można się spodziewać, że w DVB-T TVNHD spotka podobny los… pewnego dnia zniknie i według zapowiedzi TVP, będziemy na EURO mieli dwa kanały HD, TVP1 i TVP2, bez TVPHD, która deklaruje się iż nie będzie dostępna w DVB-T, ze względu na umowy.

Poniżej skanowanie kanałów DVB-T w Warszawie. ATM Rozrywka nadaje już krótkometrażówki zamiast planszy testowej z dźwiękiem 1kHz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*